مدت زمان درمان ارتودنسی نامرئی چقدر است؟

بسیاری از متخصصان ارتودنسی اغلب با این سوال از سوی بیماران روبرو می شوند که درمان اینویزیلاین چه مدت به طول می انجامد؟ یک متخصص ارتودنسی می توانند براساس وضعیت فردی هر بیمار به راحتی به این پرسش پاسخ دهد، اما پاسخ دادن به این پرسش به صورت عمومی بسیار دشوار است.
علت این امر این است که هر بیمار با بیمار دیگر متفاوت است. برای برخی از بیماران ممکن است درمان ارتودنسی در حرکت دادن یک یا دو دندان خلاصه شود. در حالی که بیماران دیگر باید شلوغی شدید دندان ها را درمان کنند یا دندان هایی را حرکت دهند که به درستی بر روی یکدیگر قرار نمی گیرند.
برای اطلاع از یک چهارچوب زمانی دقیق، بهترین کار این است که به متخصص مراجعه کنید و از آنها مشاوره بگیرید. البته در این میان اطلاعاتی نیز وجود دارد که می تواند میانگین زمان درمان ارتودنسی نامرئی را مشخص کند.

فرایند درمان اینویزیلاین

اینوزیلاین از یک سری الاینرهای واقعاً نامرئی و فاقد BPA (بیسفنول آ) که به صورت سفارشی ساخته شده اند، برای مرتب کردن دندان ها استفاده می کنند. هر الاینر موقعیت دندان های شما را اندکی تغییر می دهد. اینوزیلاین دندان های شما را به صورت افقی و عمودی تغییر می دهد و حتی در صورت نیاز آنها را می چرخاند. این الاینرها برای آن طراحی شده اند که مقدار مناسبی از فشار را در زمان مناسب بر مکان مناسب وارد آورد.

الاینرهای اینویزیلاین باید هر چند هفته یک بار تعویض شوند و دندان های شما نیز به صورت پیشرونده با استفاده از هر ست از الاینرها مرتب تر و صاف تر می شوند. هر سینی الاینر برای حرکت دادن دندان-ها به اندازه 25/0 میلی متر طراحی شده است. در طول این تغییر موقعیت تدریجی، لثه های شما در اطراف دندان بازسازی می شوند. هنگامی که هر دندان به موقعیت مناسب حرکت کرد، لثه های شما به راحتی به دندان ها متصل می شوند.

برای دستیابی به بهترین نتایج، اینویزیلاین به تدریج دندان های شما را مرتب می کند، که باعث می شود درد و ناراحتی به حداقل برسد و دقت کار و یک لبخند ایده آل و رویایی را نیز تضمین می کند. شما باید صبور باشید و پاداش صبوری خود را در پایان درمان دریافت خواهید کرد!

زمان درمان ارتودنسی نامرئی

چه مقدار زمان لازم است تا اینویزیلاین دندان ها را مرتب کند؟

اگر شلوغی دندان های شما خفیف است یا دچار برگشت ارتودنسی شده اید، احتمالاً شما گزینه مناسبی برای اینویزیلاین هستید. اینویزیلاین دقیقاً مانند بریس های معمولی کار می کند اما از مجموعه ای از الاینرها بهره می برد که هر یک برای دو هفته مورد استفاده قرار می گیرند. برخی کارهای جانبی دیگر ممکن است مورد نیاز باشد، اما درمان می تواند در 14 هفته به اتمام برسد. شلوغی متوسط دندان ها، معمولاً در حدود 9 تا 18 ماه درمان می شوند. مشکلات پیچیده تر به مدت زمان طولانی تری نیاز دارند.

یکی از نکات مثبت در مورد اینویزیلاین این است که روند درمان شما به دقت با استفاده از نرم-افزارهای طراحی درمان سه بعدی برنامه ریزی می شود. این نرم افزار کامپیوتری میزانی که دندان های شما باید حرکت کنند را نشان می دهند و به صورت دقیق می توانند مدت زمان درمان ارتودنسی نامرئی را اعلام کنند.

آیا اینوزیلاین از بریس های ثابت سریع تر است؟

عموماً سرعت درمان اینویزیلاین، تا حدودی با بریس های ثابت قابل مقایسه است. حتی شاید در برخی حرکات دندانی خاص، اندکی آهسته تر هم باشد. اما به قول معروف، چیزهای خوب نصیب کسانی می شود که برای به دست آوردن آنها صبر می کنند و درمان ارتودنسی هم نباید با عجله انجام شود.

شاید وسوسه شوید که الاینرهای خود را قبل از تعویض و دریافت ست بعدی، به مدت کمتر از دو هفته استفاده کنید، اما به یاد داشته باشید که صبوری کردن یک هنر است. اگر دندان های شما به سرعت حرکت کنند، خطر آسیب به ریشه های آنها وجود دارد و این امر می تواند سناریوی بدتری باشد که به از دست دادن منتهی می شود.

 

امتیاز نوشته از نظر شما چند است؟

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *