ارتودنسی اقساطی در تهران

همه چیز درباره ارتودنسی با قیمت مناسب

ارتودنسی ارزان در تهران، موردی است که بسیاری از افراد به دنبال آن هستند. به صورت کلی همه ما تمایل داریم که بتوانیم با کمترین هزینه، خدات باکیفیتی را دریافت کرده و خط لبخند خوب و جذابی داشته باشیم. می‌دانیم که ارتودنسی یکی از موثرترین روش‌های درمانی در این زمینه بوده و کمک زیادی به ما می‌کند.

از طرفی این خدمت را می‌توان در دسته گران قیمت‌ترین خدمات در نظر گرفت که نیاز به هزینه بالایی دارد. در ادامه به صورت کلی به بررسی عوامل موثر بر قیمت ارتودنسی و هر آنچه که باید درباره ارتودنسی ارزان بدانید می‌پردازیم.

 

تعرفه عمومی‌ ارتودنسی چقدر است؟

به صورت کلی نمی‌توانیم هزینه مشخص و ثابتی را برای ارتودنسی معین کنیم. زیرا هزینه‌های مربوط به ارتودنسی دندان به عوامل مختلفی وابسته هستند. تعرفه‌های از پیش تعیین شده در واقع مربوط به کف هزینه‌ها هستند و عواملی مانند میزان ناهنجاری دندان‌ها، متخصص، شهر، منطقه و … می‌توانند بر روی آن تاثیر بگذارند. از همین رو نمی‌توانیم مبلغ مشخصی را تحت عنوان تعرفه عمومی‌ ارتودنسی بیان کنیم. برای اطلاع از قیمت دقیق ارتودنسی، باید به مطب ارتودنتیست مراجعه کرده و بعد از معاینه وضعیت دندان‌ها و مشاهده گرافی آن‌ها، اقدام به استعلام قیمت بکنید.

 

آیا ارتودنسی ارزان خوب است؟

خدمات مربوط به ارتودنسی دندان در رنج قیمتی گسترده‌ای از قیمت به افراد ارائه می‌شوند. جنس براکت‌ها و تجهیزات به کار برده شده در قیمت ارتودنسی دندان تاثیر می‌گذارند و نمی‌توان آن‌ها را نادیده گرفت. از آنجایی که این درمان، مدت زمان بسیار زیادی طول کشیده و هزینه زیادی نیز باید در ازای آن پرداخت شود، پس توصیه می‌کنیم که به دنبال دریافت خدمات خوب و باکیفیت باشید. از طرف دیگر نمی‌توانیم بگوییم که ارتودنسی ارزان کیفیت خوبی ندارد، در این زمینه شما باید به قیمت و کیفیت ارتودنسی دندان را به خوبی بررسی کنید.

 

ارزان ترین روش ارتودنسی

 

هزینه انواع روش‌های ارتودنسی

می‌دانیم که روش‌های مختلفی برای ارتودنسی دندان وجود دارد که می‌توانید از آن‌ها در این زمینه استفاده کنید. بدیهی است که هرکدام از آن‌ها هزینه‌های مختلفی دارد. در این بخش به بررسی هزینه انواع روش‌های ارتودنسی دندان می‌پردازیم.

 

ارتودنسی فلزی

یکی از پرکاربردترین روش‌های ارتودنسی ثابت که در بیشتر مواقع از ان استفاده می‌شود، ارتودنسی فلزی است. ارتودنسی فلزی می‌تواند دندان‌های شما را در مدت زمان مطلوب، به وضعیت خوب و مناسبی برساند. این نوع از ارتودنسی دندان باید به تشخیص پزشک برای مدت زمان کافی در د‌هان شما باقی بماند تا بتواند تاثیر خوبی داشته باشد. هزینه ارتودنسی فلزی معمولا در مقایسه با دیگر روش‌ها کمتر است؛ اما به دلیل طولانی شدن فرایند، نیاز به نگهداری زیادی دارد و در غیر این صورت ممکن است هزینه زیادی را روی دست شما بگذارد.

 

ارتودنسی سرامیکی

ارتودنسی سرامیکی روشی است که معمولا برای جایگزین ارتودنسی فلزی در افراد بزرگسال مورداستفاده قرار می‌گیرد. این روش موارد کاربرد و استفاده خود را داشته و تاثیر مشابهی نیز با ازتودنسی فلزی دارد. تنها تفاوت این دو سبک ارتودنسی در جنس براکت‌های آن است که در این روش از سرامیک در ساخت آن‌ها استفاده شده است. همچنین به دلیل جدیدتر بودن، هزینه ارتودنسی سرامیکی در مقایسه با فلزی بیشتر است.

 

ارتودنسی متحرک

سبک دیگری از ارتودنسی که امروزه مورداستفادع قرار می‌گیرد، ارتودنسی متحرک است. ارتودنسی متحرک همانطور که از عنوانش مشخص بوده، متحرک بوده و می‌توان آن را به سادگی از د‌هان خارج کرده و مجددا آن را جایگزین کرد. این روش ارتودنسی دندان بیشتر برای ناهنجاری‌های کمتر کاربرد داشته و هزینه آن نیز با گزینه‌های ثابت، متفاوت است. به عبارت بهتر می‌توان گفت ارتودنسی متحرک در دسته ارتودنسی ارزان قرار می‌گیرد؛ اما تنها در موارد محدود استفاده می‌شود.

 

ارتودنسی نامرئی دندان

معمولا بزرگسالان بیشتر به سراغ ارتودنسی نامرئی دندان می‌روند. این سبک از ارتودنسی از پشت دندان‌ها انجام می‌شود و به هیچ عنوان هیچ تاثیری در جلوه دندان‌های فرد ندارد. این مدل ارتودنسی نیز توانایی برطرف کردن بی‌نظمی‌‌ها و ناهنجاری‌های شدید دندان را دارد. اما به دلیل استفاده از متریال خاص در ساخت براکت‌های آن، هزینه ارتودنسی نامرئی در مقایسه با ارتودنسی فلزی قدری بالاتر است.

 

ارتودنسی ارزان

 

گران‌ترین و ارزان‌ترین روش ارتودنسی کدام است؟

همانطور که اشاره کردیم، خدمات مربوط به ارتودنسی در بازه قیمتی مختلفی به افراد ارائه می‌شوند. شما می‌توانید بسته به نوع ناهنجاری‌های فک و دندان، تحویز متخصص ارتودنسی و همچنین بودجه در دسترس خود، اقدام به انتخاب نوع ارتودنسی دلخواه خود بکنید. در این راستا لازم است تا با گران‌ترین و ارزان‌ترین نوع ارتودنسی آشنا شوید.

به صورت کلی می‌توانیم ارزان‌ترین نوع ارتودنسی را ارتودنسی متحرک دندان و یا ارتودنسی نامرئی معرفی کنیم که همانطور که می‌دانیم بیشتر برای بی‌نظمی‌‌های کمتر و جزئی مورداستفاده قرار می‌گیرند. این سبک ارتودنسی را نمی‌توان برای ناهنجاری‌های شدید مورداستفاده قرار داد؛ چراکه تاثیر چندانی نداشته و نمی‌تواند فشار موردنیاز را به خوبی اعمال کند. این سبک ارتودنسی که بر اساس قالب‌گیری از دندان‌ها انجام می‌شود، ارزان ترین نوع از ارتودنسی دندان است که شما می‌توانید انجام دهید. ارتودنسی نامرئی نیز با تجهیزات به روز، در کلینیک‌ها و مطب‌های دندانپزشکی در کوتاه مدت ساخته شده و مورداستفاده قرار می‌گیرد.

 

ارتودنسی ارزان تهران

 

گران‌ترین نوع ارتودنسی دندان نیز ارتودنسی سرامیکی محسوب می‌شود. نصب این نوع از ارتودنسی با دشواری‌های بیشتری همراه است. از آنجایی که این سبک ارتودنسی در قسمت پشتی دندان‌ها قرار می‌گیرد، نصب آن نیز نیاز به دقت و ظرافت بیشتری دارد. همین موضوع باعث می‌شود تا قیمت این سبک از ارتودنسی نیز بیشتر از سایر مدل‌های آن باشد. این نوع از ارتودنسی جلوه بسیار بهتر و استحکام خوبی نسبت به سایر مدل‌های ارتودنسی دارد؛ از همین رو می‌توان گزینه خوبی برای بزرگسالان باشد.

 

عوامل موثر بر هزینه ارتودنسی

همانطور که در بخش‌های قبلی نیز اشاره کردیم، عوامل مختلفی می‌توانند بر روی قیمت تمام شده ارتودنسی تاثیر بگدارند. در این بخش قصد داریم تا به چند نمونه از این عوامل موثر در این زمینه اشاره کنیم.

 

نوع مشکل و ناهنجاری دندان‌ها

اولین موضوع موثر در این زمینه می‌تواند نوع مشکل و ناهنجاری دندان‌ها باشد. هرچه میزان ناهنجاری به وجود آمده برای دندان‌ها بیشتر باشد، هزینه ترمیم و ارتودنسی آن‌ها نیز بیشتر خواهد بود. معمولا مشکلات و ناهنجاری‌های مختلفی برای دندان‌ها به وجود می‌ آیند. پس یکی از موثرترین عوامل بر روی هزینه ارتودنسی دندان را می‌توان نوع و شدت ناهنجاری‌های دندان دانست.

 

سن بیمار

افزایش سن باعث سختتر شدن ترمی‌م شرایط دندان شود. همین موضوع باعث شده تا قیمت ارتودنسی کودکان، بیشتر از بزرگسالان باشد. همچنین از آنجایی که کودکان در سن رشد قرار دارند، ترمیم این ناهنجاری‌ها نیز برای آن‌ها ساده‌تر انجام می‌شود.

 

روش ارتودنسی

می‌دانیم که روش‌های مختلفی برای ارتودنسی دندان وجود دارد. در قسمت‌های قبلی نیز با چند نمونه از روش‌های موجود برای ارتودنسی آشنا شدیم. پس یکی دیگر از عوامل موثر بر روی ارتودنسی دندان را می‌توان روش مورداستفاده در نظر گرفت. در بخش‌های قبلی به صورت کامل با ارزان‌ترین و گران‌ترین نوع ارتودنسی آشنا شدیم تا شما بتوانید بهترین گزینه را از بین آن‌ها انتخاب کنید.

 

ارزانترین و گرانترین روش ارتودنسی

 

مدت زمان ارتودنسی یا طول درمان

طبیعتا هر اندازه طول درمان ارتودنسی بیشتر طول بکشد، هزینه درمانی نیز بیشتر خواهد شد. در طولانی مدت معمولا م زان مراجعه به مطب متخصص ارتودنسی نیز بیشتر شده و به دنبال آن فرد باید هزینه بیشتری در این زمینه پرداخت کند.

 

انتظارات بیمار از ارتودنسی

در بسیاری از مواقع فرد انتظارات مختلفی از نتیجه ارتودنسی دندان‌های خود داشته و تمایل دارد که روند درمان به سمتی پیش برود که بتواند به این انتظارات برسد. هر اندازه سطح انتظارات فرد بیشتر باشد، هزینه بیشتری نیز در این زمینه باید پرداخت کند تا بتواند به تمام انتظارات خود برسد.

 

روش‌های کاهش هزینه ارتودنسی

روش‌های مختلفی وجود دارد که شما می‌توانید بر اساس آن‌ها اقادام به کاهش هزینه ارتودنسی دندان‌های خود بکنید. در این قسمت به معرفی چند نمونه از این روش‌ها می‌پردازیم تا بتوانید با آن‌ها آشنا شده و درصورت تمایل استفاده کنید.

  • جست‌وجو در اینترنت یا تماس گرفتن با مطب‌های متخصصان و مقایسه قیمت‌ها برای پیدا کردن مناسب‌ترین قیمت برای بودجه‌ای که در دسترس دارید.
  • معرفی از دندانپزشک به یک متخصص ارتودنسی با قیمت مناسب
  • پیدا کردن متخصص ارتودنسی که به صورت اقساطی کار کند
  • مراجعه به مراکز دولتی و دانشکده‌های دندانپزشکی برای دریافت خدمات با کمترین هزینه

 

شرایط ارتودنسی اقساطی

شما می‌توانید با جستوجو در این زمینه، متخصصی را پیدا کنید که اقدام به ارائه خدمات ارتودنسی به صورت اقساطی کند. بسیاری از افراد وجود دارند که دندان‌های آن‌ها نیاز به درمان ارتودنسی داشته، اما توانایی پرداخت هزینه‌های موجود در این زمینه را ندارند، از این رو ارتودنسی به صورت اقساطی، مناسب‌ترین گزینه برای این افراد محسوب می‌شود. بسیاری از متخصصان ارتودنسی، در جهت راحتی بیشتر بیماران، به جای دریافت هزینه ارتودنسی به صورت کامل و یک جا، اقدام به قسط‌بندی این هزینه‌ها کرده‌اند. همین موضوع باعث می‌شود تا فشار مالی کمتری به فرد وارد شده و بتواند در طول درمان، به صورت قسطی، اقدام به پرداخت هزینه‌ها بکند.

 

ارتودنسی ارزان

 

بیمه و هزینه ارتودنسی

بسیاری از افراد درباره بیمه هزینه ارتودنسی سوالاتی دارند. از آنجایی که ارتودنسی دندان مربوط به زیبایی دندان‌ها و خط لبخند می‌شود، هیچ‌گونه بیمه‌ای در این زمینه پشتیبانی نمی‌کند. بیمه‌های مختلف مانند تامین اجتماعی و … هیچ پوششی برای ارتودنسی در روند درمانی خود در نظر ندارند و نمی‌توانید روی کمک آن‌ها حساب باز کنید.

 

ویژگی‌های مرکز ارتودنسی ارزان در تهران

امروزه مراکز ارتودنسی ارزان مختلفی در تهران شروع به فعالیت کرده اند که به صورت کاملا قسطی، خدمات موردنیاز را به متقاضیان ارائه می‌دهند. این مراکز معمولا با متخصصان ارتودنسی مجربی همکاری می‌کنند تا بتوانند خدمات را در سطح مطلوب و مناسبی به شما ارائه دهند. در این مراکز ار تجهیزات و لوازم به‌روز و باکیفیتی برای خدمات ارتودنسی استفاده می‌شود تا بهترین نتیجه را برای فرد به دنبال داشته باشد.

 

ارتودنسی ارزان در تهران

 

جمع‌بندی

ارتودنسی دندان را می‌توان به عنوان بهترین و مناسبترین روش برای ترمی‌م ناهنجاری‌ها و بی نظمی‌ دندان دانست. ارتودنسی دندان یک روش گران قیمت درمان محسوب می‌شود که در طولانی مدت می‌تواند تمام بی‌نظمی‌‌های موجود در دندان را نیز برطرف کند. در بخش‌های قبلی به صورت کامل به بررسی ارتودنسی ارزان دندان پرداختیم. شما می‌توانید از طریق روش‌های مختلفی که در قسمت‌های قبلی معرفی کردیم، اقدام به کمتر کردن هزینه ارتودنسی دندان‌های خود بکنید. ارتودنسی قسطی دندان نیز یکی از شرایط کم‌هزینه‌تر شدن بوده که باعث می‌شود تا فشار زیادی از نظر اقتصادی به فرد وارد نشود.

۵/۵ - (۳۱ امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *